דף הבית    מזמורי הכהנת    ☺ ניווט מהיר באתר ☺    מערכת האתר     אָבֵרָה מָנְגיסְטוֹ
פורום יוצאי אתיופיה

 

 
 פורום אתיופים ברשת

♣° פורום יוצאי אתיופיה°♣
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[ilanadisa]
  גאון יהורם   25/03/2011 17:34 

הצטרף בתאריך :
25/04/2010 10:03
 
 
 
גשו למכירה..
שלום לכל הגולשים
אזל לכם המלאי של הגשו..??
יש לכם חתונה וצריכים כמות גדולה של גשו ??.
אל דאגה אני מייבא גשו לארץ בכמויות גדולות 
ובמחירים זולים ונוחים 
לרציניים אנא צרו קשר דרך האימייל :iloveuhashemm@gmail.com   
[מנהל.פורום]
  .   09/03/2011 19:08 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

בעבר התבטא נגד 'כוכב נולד' ועכשיו נגד המוזיקה הישראלית בסגנון ים תיכוני , אי אפשר להתרפק על נוסטלגיה בכל הזדמנות - העולם השתנה חביבי , ואם חורא לו המנגינה והמלל בסגנון ים תיכוני שיעודד יצירה סו קולד איכותית  .ולא ילין על המוזיקה שבמשך שנים הוא והברנז'ה שלו גימדו ,  כיום המוזיקה 'הים תיכונית' בישראל פורצת ובגדול . והעובדה שהקהל (אולי) ברובו מעדיף את הסוגה הזו - הינה בוודאי (גם) כתוצאה מדיכוי מתמשך בחסות אנשי התרבות , דיכוי שבא אל קיצו . יהורם גאון ,מוזיקה מזרחית ,

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  חבל על מאמר התגובה האימפולסיבי   09/03/2011 19:49 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
של אילון זרמון
לינק :  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4039806,00.html   אף ולא אחד שר עם טעויות כי זו מחאה  כאשר מדברים בח' וע' אין זה פועל יוצא מן ההתנגדות להגמוניה בכוונה תחילה : כך הם מדברים וכך הם שרים וזה מה שהקהל אוהב , זה מצליח להם ובעיקר מביא הרבה מאוד פרסום כסף ותהילה .
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[Nadav33]
  על מה המהומה?   13/03/2011 00:30 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

על מה המהומה?

יהורם הלין על איכות הטקסטים של זמרים מזרחיים מסוימים (והוא הבדיל יוצרים כמו שלמה בר אשר שיריו הם שירי משוררים או שירים שכתב אביהו מדינה). שבוע לפני, שמעתי תוכנית ברדיו שבה התארח הזמר ישי לוי, שהתלונן בדיוק על אותו דבר.  זכותו של יהורם להביע דעה, הוא לא פוסל ז'אנר שלם, הוא לא גזען והוא לא מתחרה מסחרית איתם.הטענה היחידה שלי כלפיו זה שגם אם יש שירים כאלו, הם לא צריכים לרדת מהמסך. יש לשירים האלה את הקהל שלהם. מי שאוהב אותם – אוהב אותם. מי שבשבילו זה תרבות- שייהנה מהתרבות הזאת.  

אגב, גם במוזיקה הלא מזרחית יש טקסטים ריקים מתוכן.
   
[תומר_77]
  הגאון יהורם   13/03/2011 18:47 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
 
קיבל קיטונות של בוז על בחירת המילים בהצגתו את המוזיקה המזרחית  . "זבל שהשטן לא ברא"
ולא הואשם כמי שמבקר את המוזיקה המזרחית .
לבחורצ'יק הזה יש בעיה גם עם מי שצורך את המוזיקה הזו , העובדה שהוא "מזרחי" לא מקנה לו שום זכות
לטנף את פיו על תרבות מוזיקלית שהתפתחה כאן  בישראל (מעניין מאוד למה כך היא התפתחה באופן הזה) .בכל אופן  יש קהל גדול, אפילו גדול מאוד שמעדיף את המוזיקה המזרחית (עם מכונת התופים , וללא המילים של נעמי שמר  אלא את מילותיו של גיספן) . אותם ההמונים פגועים גם הם כצרכי מוזיקת הזבל שהשטן לא ברא
 
האיש ששר את יצירת המופת רוזה רוזה רוזה כמה מילים לך אחרוזה העליב המוני עדות המזרח ועל כך המהומה .
 
http://blacklist.Col.li
   
[Iloveyehor]
  תגובה   28/02/2013 16:23 

הצטרף בתאריך :
28/02/2013 16:19
הבחורציק הזה הוא הזמר הכי מוכשר בעולם אני מנהל אתר המעריצים ורק שתדע שאין לאף זמר מזרחי כישרון כמו שיש לצביקה פיק... אבל יהורם גאון הוא המלך של צביקה פיק את הוא טוב יותר!!!!!!!!!! מובן


   
[תומר_77]
  אילן זרמון כתב שטויות במיץ   13/03/2011 18:51 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
 
וראוי לו לאיש רציני שכמותו להגיב בצורה מושכלת ולא לחפש תירוצים לשיבושי שפה במוזיקה המזרחית .
http://blacklist.Col.li
   
[Nadav33]
  גאון- חלק א'   14/03/2011 00:29 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

קמתי בבוקר ושמעתי את הידיעה על הראיון שנתן יהורם גאון ברדיו ובו הוא כינה את המוזיקה המזרחית כזבל שלא ברא השתן (כך דווח בחדשות). ישר אמרתי לעצמי "הוא מרגיש כאילו גנבו לו את המדינה". אבל, בהמשך נזכרתי ביהורם גאון ומשפחתו. אומנם ממש לא ישראל השנייה, כיוון שעשה מסלול של להקה צבאית והתרנגולים. אבל, תמיד הדגיש את היותו ירושלמי וס"ט (ספרדי טהור).  אח"כ במשרד קראתי את הראיון נודברים יותר הסתדרו. ראשית, לא הוצגה שם השאלה וזה מהותי להבנה. חבל. דבר שני, הוא מתח ביקרות על ז'אנר עכשיווי קיים במוזיקה המזרחית, בכך שאיכות המילים שלו ירודות. שלא כמו בשירים לדוגמא של אביהו מדינה ושלמה בר.

רבותי, הטענה הראשונה שלי ליהורם גאון היא מדוע הוא לא מזהה זאת גם בקרב שירים לא מזרחיים. למשל: אצל קרולינה  ("אני לא ציפיתי ..אבל סוליקו לא נתנו לי לעמוד"-כל השיר אותם מילים..שיר חופר).

יוסי בנאי ויהורם גאון הם הזמרים האהובים על אבא שלי. כל שבת שמעתי אותם שעות. אבל, משום מה דווקא מגאון התרחקתי כשבגרתי. לא יכולתי לסבול שירים מסוימים שלו, יחד עם זאת אני מכיר היטב  את השירים, את הביוגרפיה שלו ואת הדעות שלו. ולכן אני פחות התפלאתי על ההתבטאות שלו. ואי משוכנע שזה לא בגלל גזענות וכל מה שניסו להדביק לו. אגב, זה גם לא פרובוקציה כדי להוציא תקליט. לגאון יש את הקהל שלו, אומנם בני שבעים, אבל הוא מופיע וימשיך להופיע. בעיני דור מסוים, הוא ללא תחליף ולא משנה מה אליקו יגיד. 

בעבר למוזיקה הישראלית-המזרחית היו זמרים ולהקות שווה להיזכר בהם: צלילי-הכרם ששרו את שירי אלתרמן ורבי שלום שבזי, זוהר ארגוב ששיריו נכתבו והולחנו בידי מוכשרים ומקסימים (אביהו מדינה ועוזי חיטמן), אבנר גדסי (מנגן ושר, נפרדנו כך) ועוד...
   
[Nadav33]
  גאון- חלק ב'   14/03/2011 00:30 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

כיום, יש כל מיני זמרים. חלקם עם תכנים (למשל בניון ) אבל הזרם המרכזי והאהוד הוא של דודו אהרון, פרץ, נרקיס וכו..ששרים שירי "כפיים". שירים שמביאים הזמנות לחתונות וחפלות. אבל, לא משהו עם תוכן עמוק, לא שירי משוררים. הכל שמח ומביא למחיאות כפיים אבל, ריק.  הנה..זאת דעתי. האם אני גזען?

הטענה השנייה שלי ליהורם-  אוקיי...ככה זה. מה ניסית להשיג? זכותו של אדם לאהוב את "נשיקה אני רציתי" של מושיק עפיה כמו שזכותו של אדם לאהוב את שירי שלמה ארצי, שהטקסטים שלהם הם הטרדה.

מעבר לכך, צר לי שהמהומה העיבה על שביתת העובדים הסוציאלים בשל שכרם. צר לי לשמוע טענות שכבודם של עדות המזרח נרמס-ראשית, בגלל שלא הייתי רוצה לחיות במדינה בה אדם לא יכול לבטא את ביקורתו ושנית בגלל שזאת הצגה חוזרת של הצגה בני עדות המזרח כנפגעים, עם כבוד מעורר ורגשניים. ומסתבר שיש לא מעט אנשים שחושבים כמו יהורם גאון והם מזרחים.

 
   
[תומר_77]
  תגובה   15/03/2011 00:53 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16

את יהורם גאון אני מעריך דווקא כאדם המסוגל (לפחות בתוכנית הרדיו שלו) לספק למאזיניו פרשנות נוספת - זוית אחרת לעיניני האקטואליה שהתרחשו במהלך השבוע  .על "יהורם" הישן מקרובים קרובים  כולנו גדלנו, ובעוונותיי אפילו האזנתי מעת לעת לשירי 'שלישיית גשר הירקון'.

 

 

קשרתי קשר בין אמירתו  המזויע על המוזיקה הים תיכונית וההשלכה לקהל המעריצים שלה  שרובו מעדות המזרח.  על האיך מעבירים ביקורת  , באילו מילים הוא בחר לתאר את  המוזיקה והטקסטים במוזיקה המזרחית העכשווית . כגאון שתקף את הגל המזרחי בשל רדידות הטקסטים בהם .

מה דעתו על צורת ההתבטאות שלו הוא עצמו , פרדוקס . הוא השתמש בדיוק באותה השפה שממנה הוא סולד.

 

http://blacklist.Col.li
   
[תומר_77]
  המשך   15/03/2011 00:51 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16

למה דווקא המוזיקה הזו פרצה באופן הזה ?

הרי ככה (הממסד השינקינאי) "אהב" אותם רק כשהם עילגים ומשבשי שפה - אז הם (הפרצים והגולנים) לקחו את החבילה הזו הקרויה 'שפת השכונה' אספו אותה מההשפלות שעשו לה חנה לסלאו וחקיינים אין סוף "בתרבות " הישראלית - והחליטו שגם הם רוצים לעשות מזה כסף -אם כך מציגים אותם , כך תקבלו אותם . עכשיו שהשפה "הרדודה" חודרת עמוק עמוק למיינסטרים כולם קמים על יוצריה .

וכשיהורם גאון אומר שהוא מזרחי , הוא מתכוון שהוא מזרחי מסוג אחר : מזרחי "ישן וטוב" ,זה שהשתלב בברנז'ה התרבותית וגם הפך למובילה . כפי שציינת "גנבו לו את המדינה" .

יהורם חבוב , כמזרחי גאה שחשובה לו השפה , טוב היה אם היית קם על מי שיצר את השפה החדשה והרדודה במוזיקה המזרחית (העכשווית) :: מי שהביא אותה לראשונה על מסכי הטלויזיה ועל גלי האתר הם אותם חקיינים ואנשיה המתורבתים של הארץ הזו שהשפילו את המזרחיים מערכון אחר מערכון  ופאנץ' אחר פאנץ' -  אלו החברים של יהורם גאון .

 

מוטב היה לו להיפוכונדר להישאר איתן בדעתו לגבי הביקורת ,ויחד עם זאת  להתנצל על האופן והשפה בה
http://blacklist.Col.li
   
[Nadav33]
  דווקא שהמוזיקה המזרחית תופסת את מקומה   19/03/2011 14:30 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

כמובילה או לפחות כשווה, סביר היה להניח שיקומו אנשי "ארץ היפה" ויאמרו את דעתם לשלילה, כיוון שבעבר לא ראוי במוזיקה המזרחית כשווה אליהם. יהורם הוא בהחלט איש שירי ארץ ישראל היפה, אומנם הוא תפס שם את משבצת הס"ט והירושלמי. אבל, הוא בהחלט שייך לז'אנר ההוא. ובאפן טבעי, לדעתו מלווים גם מטענים נלווים מעבר למילים עצמם. אם נתייחס ליהורם כגאון לא כאיש ציבור/פוליטיקאי (והיה שלב שהוא שאף להיות כזה), אלא כאומן. אז, בעיני אומן רשאי ואף רצוי שיבטא את דעתו באופן חופשי ונטול עכבות. בזמנו, לא אהבתי את ההתבטאות של מאיר אריאל כלפי ההומואים, אבל עם השנים הבנתי שאומן צריך לדבר בחופשיות ובכך הוא שונה מפוליטיקאים. וכך גם התייחסתי להתבטאות של עמיר בניון ולדברי אריאל זילבר (למרות, שמאז ומתמיד לא אהבתי את היצירות של זילבר) גם שהיו מכוונות ישירות כלפי אנשים בעלי דעות כמו שלי .

 דעתו של יהורם היא לגיטימית כדעה אישית, אך אין לא מנדט לאסור השמעה או להורות לאחרים איזו מוזיקה יש לשמוע. נגמרה התקופה ההיא והיום הכללים אחרים. אני מאמין שהוא לא חשב שיש ביכולתו לאסור או להוריד מהלגיטימיות של הז'אנר העכשיוי המוביל, הוא לא חשב להבעיר אש במרחב הציבורי, אלא רק אמר את דעתו ביושר לסטודנט במכללת אריאל.

אגב, גם שיריו של יהורם בשנים האחרונות, לא משהו אפילו בעיני מעריציו הישנים. ובעיני אפילו נופלים מיצירות של יצרני הזבל שלא ברא השטן.  

דעתי האישית, כשומע מוזיקה ולא בהכרח כמומחה לז'אנר המזרחי, כי אני לא כזה, זה שהגל הממוסחר הוא המוביל בו. הגל הזה הוא מוזיקת דאנס בליווי דרבוקה, עם טקסטים רדודים. הגל הזה קולע לטעמם הן של המזרחים והן של האשכנזים והוא קצבי, לא דכאוני ומתאים לרינגטונים ולחתונות. הגל הזה הוא כמובן לגיטימי, אבל אני לא מעריך שירים רבים בו. אני מעריך מאוד את אייל גולן, אבל אני לא מסוגל לשמוע את השיר החדש לו "ג'ונגל" ובעיקר בגלל הטקסט. וכמובן, גם אני מייחל להחלפתו של הגל באחר.

 
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
מנהלי האתר - ישראל אדנה יסמני, אדנה זואודו 


ישראלים ממוצא אתיופי| יהודי אתיופיה| ביתא ישראל| אתיופים| תרבות אתיופית| מוזיקה אתיופית| נשים אתיופיות| גברים אתיופים, היכרויות אתיופים| קומדיה אתיופית| היסטוריה אתיופית| זמרים אתיופים |