דף הבית    מזמורי הכהנת    ☺ ניווט מהיר באתר ☺    מערכת האתר     אָבֵרָה מָנְגיסְטוֹ
פורום יוצאי אתיופיה

 

 
 פורום אתיופים ברשת

♣° פורום יוצאי אתיופיה°♣
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[מנהל.פורום]
  לא להאמין !!!   29/01/2010 08:57 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
 
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[תומר_77]
  החיים בן פסח הזה הוא אידיוט וחלאה בעצמו   31/01/2010 21:09 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
מי שחושב שבזמן שהוא מנבל את פיו על הקהילה השחורה בארה"ב  הוא לא מכוון על שחורים
בכלל- כולל יהודי אתיופיה , יש לו טעות חמורה .
 
לא מתמצא בהלכות העיבריים מדימונה וגם לא כל כך מתחשק לי לגגל אודותיהם ,  אך בסרטון מלבד
10 דקות של טינופת כנגד הדימוניים והשחורים בכלל שהיא שנאה לשם שנאה , אין כלום מכלום .
פשוט מטורף שכנראה חטף מנחת זרועם של כמה אפרו אמריקאים :
 "אין להם היסטוריה" "ג'וקים"  "אני מכירים אותם היטב" "הגיעו מהג'ונגל של אפריקה ואין שם היסטוריה"
פשוט אידיוט .
http://blacklist.Col.li
   
[wark]
  לחניעל- תתבגר כבר   01/02/2010 18:06 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
אתה עוד לא הדובר שלי, אל תגיד בשמי דברים שאתה חושב בעצמך
אם אין לך דעות אתה לא חייב לכתוב פשוט תשים מאמר.
אז שלא יהיו  אי הבנות לכל בני האדם(, צהובים ,לבנים שחורים,חומים, אדומים ) יש זכות להאמין במה שהם רוצים זה בינם לבין אלוהים
ואין לאיש מונופול על דת מסויימת
 
 
 
g
   
[wark]
  העברים מדימונה   29/01/2010 10:17 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
זה נושא בעיתי האיש הזה מגזים בתגובתו  מפני שזו עוד "דעה" של מתגונן
כשאחרים כביכול פולשים לו לדת שלו ומנסים לומר לו שהם יהודים ועוד יותר טובים
העברים מדימונה באמת טוענים שהיהודים לא מתנהגים כמו היהודים בתקופת התנ"ך
וזו הסיבה שהעברים מדימונה שונים מהיהודים "הרגילים" שמקיימים מצוות לפי ההלכה הישראלית
סגנון חיהם שונה הם חיים כמו "הקראים" שלא נתנו פירוש הלכתי לתנ"ך אלא מקיימים מצוות כמו שהוא כתוב בתורה
לדוגמא: העברים מדימונה לא לובשים בגדים שעשוים מבדים מעורבבים אלא רק מבד כותנה
כדי לא ללבוש שעטנז, הם מאוד מחמירים והם באמת חיים כמו בתקופת התנ"ך
סגנון החיים שלהם דומה לקבוצת כת מאשר  לקבוצת דת ולא מפני שהם שונים בתפיסתם
 
גם אנחנו שמרנו על הדת בדרכנו למרות שההלכה שיש בארץ לא היגיעה לאתיופיה וזו הסיבה
שבארץ לא נותנים לקייסים לחתן אותנו  בגלל ההלכה  והמישנה שלא הגיעה אלינו
 
אני כמובן לא מצדיקה את האיש והקיצוניות שלו איש איש יחיה באמונתו כל עוד הוא לא פוגע באיש,
ואין בעלות על היהדות לאיש  והם יכולים להמשיך לנהוג כמנהגם רק לא לשלול את האחרים או לזלזל בהם.
g
   
[udalit44]
  באו נעשה סדר בדברים! חלק א'   10/02/2010 05:13 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17

פסח, הוא אדם כפי שהיטבתי להכיר הוא אדם לא טיפש, ושעיקר דבריו הם הגיוניים אך מתובלים בכעס מוקצן,ומי שלא חושב בדרך שלו, יכול לראותו כגזען, ניאו-נון-שמיאך אם נתיחחס לתוכן דבריו, או לבחון את אמינותם, הוא לעולם לא מסלף את המציאות או רואה אותה דרך מסננת פוליטק-לייקורט.הוא מזהה את עצמו כיהודי, וזוהי הזהות היחידה שלו. הוא לא מחזיק כמו מרביתנו אלף זהויות, על כן קל לו ליצור את הדיכוטומיות כפי שהוא יצר כאן.

אנחנו, בני העדה לעומת זהות מחזיקים בכמה כובעים, שלפעמים באים בסתירה והתנגשות חזיתית עם הזהויות השונות שלנו. בעיקר בקונפליקט יהודי/שחור.

כמי שהשתמשה בעבר בזהות השלובה של יהודייה שחורה, למען איחוי הקשר יהודות אמריקה לאוכלוסיה האפרו-אמריקאית, אני חייבת לציין שדבריו של פסח לא מפתעים ואף לא מקוממים אותי.  הוא אומר דברים שהם נכונים ואמתיים מהיסוד שלו אמר אותם יהודי שחור לא היו מקבלים תרעומת כמו אלו שהוצגו במודעות כאן. אלא היו רואים בזה פקיחת עיינים.

במסעי בארה"ב ואף מתוך הכרותי עם אוכלוסיית והיסטוריית הכושים העבריים, אני יכולה לומר שדבריו אמתיים ונכונים. גם זכיתי לחוש את השינאה+קינאה שרוכשים אחינו השחורים ליהודים. שינאה א מוצדקת ואף כפויית טובה, שמתבטאת באלימות קשה כלפי היהודים. בעיקר מהמוסלמים שבהם דוגמאת לואיס פרחאן וחבורתו. יש לציין שגם אוכלוסיית הכושים העבריים בארה"ב מתבטאת כהו זה, אולי מפני שהם רואים את עצמם כמוסלמים בשורשים האפריקאים ואף זהותם חצוייה בערוב הנים הם תרגמו זאת כאנטי תיזה ליהדות, כפי שציין זאת פסח.

הכושים העבריים שבארץ, אינם מתבטאים בקיצוניות שכזו קבל עם ועדה, הם בחרו בשיטה הפוליטיקלי ליקורט כלפי חוץ. אך מי שמכיר אותם מבפנים יודע שהקבוצה קשורה מאוד לאוכלוסייה בארה"ב וכמו כן, דוגלת באותו רעיון. עם זאת יש קבוצה די קטנה שמאמינה בקיום היהודי-ישראלי כהוויה ואף מתגייסת לצבא(פחות מאחוז לפי יידעותיי).

עניין שני, אל לנו להתבלבל- אין כאן אמירה ואף היהדות לא סוברת שהכניסה אליה אסורה. להיפך התהוותה של היהדות עוד מראשיתה היא לא זרע אברהם בלבד, אלא הערב רב שהצטרף אל אברהם ואל שבטי ישראל במדבר ובכל הדורות. יתרה מזו, אנחנו מתבקשים להיות אור לגויים, ואף ישנן  הלכות גיור המאפשרות כניסה ליהדות, לכל מי שרק יחפוץ. גם אם אינו חפץ, יוכל לחיות בארצנו, ולראייה היא הלכות הגר, עם זאת כמו כל חברה, הזר החפץ לאיים על קיומה של חברה מסויימת, גם על כן יש את הדין. זה נכון גם על פי "הלכות"/ חוקי הדמוקרטיה שכולם כאן דוגלים ומדברים עליהם, כי ידידי גם בדמוקרטייה יש חוקים שמהווים איזונים ובלמים שתפקידם לשמור ולהבטיח את המשך, קיומה של הדמוקרטיה, של אותה חברה מקוריתו ולשמור על הצביון הדמוקרטי והרוב הדמוקרטי!

אני רוצה לחזק ולומר,עלינו לא לבלבל בין כניסה לחברה הישראלית לבין כניסה ליהדות. ולמעשה לא לבלבל בין קבלת אזרחות (שאותה לא קיבלו מעולם, על אף שהם כאן משנות ה-50',שהרי הם לא עלו מכח חוק השבות או התגיירו כפי שמקובל, או מתבקש בכדי להכנס לחברה הישראלית), לבין קבלה לדת. כמו כל כניסה לדת, על אותו "אווטסיידר", לקבל את המרות של אותה דת. גם באיסלם ובנצרות (שהוזכרו באחת ההודעות), כמו ביהדות יש כללי כניסה ברורים. שהמטרה היא שאותו  ניאו-קמר/נכנס, יקבל את אותה מרות של אותה דת כפי שהיא קיימת, ולמעשה הדת שהוא חפץ להכנס אליה היא זאת שקובעת את הכללים ולא הוא

שכן אם הוא חושב שהדת הזו צריכה תפנית הוא יכול להמציא לו דת, כי יש חופש דת, ולהכנס תחתיה. כפי שעשוו הנצרות והאיסלם, שטוענים להמשכיות של אותו עם סגולה נבחר, ובאתי תיזה שלהם, המציאו דת משלהם ונכנסו תחת כנפיה, אך לא בחרו להיקרא יהודים, או עונים לשם יהודים. עוד עניין, אצלנו להבדיל מדתות אחרות יש קשר ישיר בין דת ללאום. היהודים הם בעלי דת יהודית, אלא אם כן, בחרו לצאת ממנה. הכניסה אל היהדות למעשה נעשת מלילדה לאם יהודיה,או קבלת מרותה.וגם אם אותו יהודי לא שומר מצוות הוא נשאר יהודי, עד שיתנצר או יתאסלם או כל דבר אחר. באיסלם ובנצרות, העניין מקבל מרכיב שונה, זה כבר נושא אוניברסלי, לא קשור ללאום ספיציפי, ואף השייכות אליו לא מחייבת לידה, ובנצרות אם אתה חילוני, אז אתהכבר לא חלק מהקהילה הדתית. כמו הכניסה אליה היציאה היא חופשית- אך אלו כללי המשחק בדתות הנ"ל שנקבעו על ידם, כמו שהם קבעו את הכללים שלהם, כך יהדותינו.
   
[udalit44]
  חלק 2' - גבשו כבר זהות!   10/02/2010 05:45 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17

לעניין הזהות הכפולה שלנו כיהודים שחורים והקונפליקט שלנו בהתמודדות בקונפיקט היהודי ווירס שחור. אני אישית רוצה לומר, שאין אני מבולבלת, אני קודם כל יהודייה ואח"כ שחורה, כך שאינני מתבלבלת שאני רואה הערות/ טענות כדוגמאת פסח, שאני חייבת לציין שוב שהם נכונות. עם זאת אני אבקש ממכם לגבש זהות ברורה. כי באתיופיה התנכרתם לנוצרים עד כדי צורך לקפוץ למעיין לשם "טבילה", בשל מגע עם אדם שהוא לא יהודי, ופה אתם ממש נלחמים למענם, ומילא זה אתם מוכנים לחרף את נפשכם ואת דתכם למען הצדקת האחר, על חשבון היהדות והזהות הלאומית שלכם. אבסורד, שזה בא דווקא בא מקהילה, שבידלה עצמה בכל דרך אמצעי , מהזר למנוע התבוללות כל שהי, ולשמור על הזהות היהודית שלה בכל מחיר. היא אף הפעילה סנקציות חריפות כנגד כל מי שקרא על כך תיגר או פרש ממנה לטובת דת אחרת, זוכרים את "הפראשמורה"?

גבשו כבר זהות! שוו לעצמכם שכל בני האדם היו שקופים בצבעם,שווים כפי שאתם מצפים ונלחמים. ורק הרעיון / האידאל המשותף הוא המכנה המלכד. אז תוכלו לראות, שאדון פסח, מדבר על האיום מפני 'נטע זר' המאיים על הרעיון המרכזי, הן איום רעיוני ואולי גם איום פיזי. אז הייתם רואים את כניסתם של כל הזרים היושבים כאן, כאיום על הרוב היהודי/דמוקרטי/ציוני/ המאמין בקיום מדינת ישראל לעם ישראל ואזרחיה וכו'. אולי לא הייתם מתרעמים כ"כ או מסונוורים מכמה מילים רידקליות בודדות שהשתמש בהם פסח, ומצלחים לראות בינהם את הרעיון והתוכן ולהתייחס לתוכן באמת. כי המילים "שחור" "עבדים שהביאו מאפריקה...." הם תחילה עובדות, וככה הם גם קוראים ומספרים על עצמם. הבעיה הספיציפית שלי הייתה מכל ה10 דקות הם אוליי שבריר שנייה שבה הוא אמר "בורים..גנבים " שאף לזה הוא לא התכוון במובן הסטיגמטי . יש לציין שהוא לא התייחס לכלל השחורים, הוא הוציא אתכם היהדים ומכיר ביהדותכם, הוא התייחס רק לעוכרי ישראל, והתבטאויות שלו לא משתוות להתבטאויותיהם בחריפותו של אותה קבו' הנהנת מכספי משלם המיסים. שלא ממלאת את החובות האזרחיות שבה ולמעשה לא עושה דבר בכדי להצדיק את קיומה בתוך אותה חברה, יתרה מזו הם מאיימת עליה. ואף בשיא חוצפתה רוצה להנות מאזרחות לא מוצדקת ולהנות מכפל אזרחיות כנתיני ארה"ב וישראל.

 אגב אף פעם לא שמעתי יהודי שחור, יוצא כנגד שחור שהוא לא יהודי, גם שזה רודה בו ואף מתבטא באנטישמיות. לעומת זאת, ראיתי את ההיפך הגמור, וזה הקל עליי בקביעת הזהות שלי אישית. על כן, אני אמליץ לכם ביקור בארה"ב, וביתר ספציפיות ב-הארלם. שם מיד תקבלו מטח אבנים על המראה האתיופי שלכם, לא משנה גם אם אינכם יהודים (ורק בשל העובדה שאותם אתיופים או גרים מניגריה ה"מתאקלמים" יותר מהם. וברגע שתציעו עצמכם כיהודים, טוב זה מחזה ששווה שתחוו בעצמכם, אם תשרדו.

לסיכום אני, גאה שאני יהודיה גם במסגרת היותי שחורה אך שחורה היא לא המסגרת שלי. אני עוד יותר גאה בלאום שלי ובציבון שלי- כי הם זה אי ואני זה הם. אני לא משתייכת להיסטוריה השחורה, מעצם הצבע, אלא מעצם ההתייחסות לצבע(למעשה , כך או כך הם לא רואים אותי כחלק מהם, אז למה לי), כך שאינני נלחמת את מלחמתם כפי שהם לא עשו למעני. אני אלחם מולם ללא חת וללא פשרות אם יצאו כנגד האני האחר שלי. 

אגב,הסתייגותם של האפרו-אמריקאית מקבלתינו מובנת בהחלט!שכן, לא זכינו להיכנס להיסטוריה,  ארוכת הטווח של ההיתעללות הגזענית בשחורים, כיוון שחיינו במדינה של שחורים, שהתפארה באי כיבוש של האדם ה'לבן'. אלא חווינו משהו דומה,  רק , עם הגעתינו ארצה. אף זה לא משתווה לגזענות שהם חוו. שכן כולנו נקראים אזרחים ואף פעם לא היינו עבדים.כך,הקשר ביננו יש לציין הוא רק עניין מקרי לחלוטין, בשיוך של צבע בלבד. גם מבחינה גזעית, למעשה, אנחנו כאתיופים משתייכים לחבשים / השמיים ולא ל"כושים". כך שאנני רואה את החיבור, רק במתאם גזעני הפוך, בו אותה קבוצה שחורה הקוראת "גזענות" ו"בידול", משייכת עצמה בגזענות בוטה לכל מה ששחור, ומתבביינת שמשהו שהוא לא שחור משתמש באותן משקפיים שהיא משתמשת.
   
[hannibal]
  WARK, תפסיקי לבלבל את המוח   29/01/2010 13:36 

הצטרף בתאריך :
11/10/2009 10:31
השחורים מדימונה הם שחורים משיגקו והאיש צודק. עוד מעט תגידי שאין קריטריונים ליהדות או היסטוריה ליהדות. האיש צודק במאת האחוזים, "העברים" מדימונה הם בדיחה אקזוטית, פרזיטים, מקבצי נדבות ונעשים שם הרבה עוולות חברתיות בתוך "הקהילה" שלהם, הם באמת קבוצה מטורפת.
 
אז לא כל קבוצה פאנטית צריכה להיות"יהודית".
 
עוד מעט תגידי שקבוצת הבריה בישרל או הסידמה או האורומו שהגיעו לישראל הם יהודים. תעשי טובה לפורום, תפסיקי לשחק אותה צדקת וצדקנית ולוחמת למען נשים. כנראה שיש לך בעיות אישיות או זהות, תגידי את סובלת ממשהו? פעם יש לך בעיות מהתגרים ועכשיו יש לך בעיה עם האיש הזה כי הוא נגד הבריות מדימונה שפתאום המציאו "פרשנות חדשה" לתנ"ך ואת עצמם כקהילה יהודית.
 
האיש צודק במאת האחוזים, הכושים העבריים לא צריכים להיות פה, הם מקסימום יכולים להיות תיירים. הרי כל יום הם מקבצי נדבות.   
[hannibal]
  תומר, אני מסיכם איתך לחלוטין!   01/02/2010 01:23 

הצטרף בתאריך :
11/10/2009 10:31
כבר מהשם של האידיוט הזה ניתן ללמוד שהוא מטורלל, פשוט פסיכופט ויהודי אתיופיה נמצאים שם ברקע רק כדי לארוז את הגזענות שלו לא כלפי שחורות, אלא כלפי שחורים לא יהודים שדמם הפקר, ללא תרבות. למעשה, האיש מטורף והוא לא שונה מקבוצות ניאו-נציות שפורחות ברחבי אירופה.
 
Wark, לא יכלה לעשות הבחנה בין יהדות ושחורות. תפישתה שומה לבן פסח. בגלל שמדובר בשחורים אז יש להם כל זכות להיות יהודים. לעמות זאת, אם היו סינים או קמבודים היא הייתה עושה הכול כדי לבעוט אותם החוצה ממדינת ישראל. בגלל זה אני סבור שיש פעמים שמוטב לוורקנישאת להתעסק בהסקת המגוגו מאשר לדון בעניינים שגדולים מהם. זו דעתי ואני לא מצפה שכום יסכימו איתי בפה מלא.   
[wark]
  חניבעל-נראה לי שהמוח שלך כבר מבולבל   29/01/2010 16:10 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
קודם כל אין לי בעיה אם האיש הזה, ודבר שני בעיית""מהתגרים" שיש לי ? הכוונה היא לתיגרים או מהגרים כי אין לי שום בעיה כזאת אלא אם כן אתה מדביק לי גם בעיות הבעיה היחידה שיש לי זה עם עולים נוצרים במסווה יהודים ומקללים פלאשה ואנשים כמוך ששוללים על הסף דעות של אחרים, אתה שוב מערבב בין דברים בלי קשר,האיש אומר את דעתו ואני את שלי. ובעיית הזהות לדעתי נמצאת אצלך.
באיזה זכות אתה  יכול לקחת בעלות על אמונה של אחרים?
הם רוצים להיות יהודים מותר להם אין לך ולא לאף אחד אחר מונופול על היהדות.או על כל דת אחרת
אז למה אנשים מתגיירים או מתנצרים? ומתאסלמים? יש חופש בעולם אם לא שמעתה עליו
ויש גם מסיונרים יהודים,אז הם כת שהחליטו שהם יהודים וחיים על פי היהדות .והם לא המציאו פרשנות לתורה הם חיים על פי התורה  בלי לפרש אותה כמו "הקראים" הם חיים כמו בתקופת התנ"ך.
 
 
וחוץ מזה כמה שידוע לי הבריה נחשבים ליהודים למרות שאני עוד לא שמעתי את ההיסטוריה שלהם
ואין לי מושג מה השורשים שלהםואתה כחוקר בטח יודע אז תועיל בטובך  אם תספר באמת מה השורשים של הבריה .והסיבה שהם נחשבים ליהודים כמה שידוע לי זה מפני שהם גדלו וחיו בתוך משפחות יהודיות בדורי דורות
והם חיו על פי היהדות כמו המשפחה שהם חיו בתוכה.
והסגנון שלך? תתחיל לשנות אותו  אתה רוצה להביע את דעתך תביע בצורה דעתנית ולא תוקפנית
ותפסיק להדביק לי תפקידים, מחוקרת עכשיו לדעתך אני לוחמת למען נשים? מה קשור????.?.
וצדקנית ????????תתחיל לחשוב בהיגיון ותראה איך הכל מסתדר בראש
לא צריך לתקוף כל פעם  שהדעה לא  תואמת לשלך כל אחד יש לו את החופש שלו
לחשיבה עצמאית  תתמודד עם זה.
 
g
   
[hannibal]
  warkit   29/01/2010 20:21 

הצטרף בתאריך :
11/10/2009 10:31
את כנראה לא מבינה ביהדות, לא במונח "כושים", לא במונח "בריה" ולא במונח פמניזם. מה את כן יודעת? לבלבל את המוח. ההשוואה שאת עושה בין אדם שרוצה להיות מוסלמי ונוצרי ובין היהדות מלדמת שאאת בכלל לא יהודיה. אם היית יהודיה לא היית מעלה את התהיה הזו. גברתי הנכבדה, לא כל מי שקם בבוקר ומחליט להיות יהודי הופך ליהודי. וגברתי הנאווה, יש הבדל בין יהודי לבין "כושי עברי". תגידי, את בכלל יודעת מה פירושו של המונח "עברי"?
 
למה את מתעסקת עם נושאים שאת לא מבינה בהם? למה לא תעסקי בענייני בישול, ייבוא שיער מסין, פדיקור ומניקור? מה לך ולחשיבה רציונאלית? לא סתם אמרו שנשים דעתן קלה. כאשר נשים מתחילות לחשוב הן עושות סלט מכל דבר ואז הן מנופפות שהן פמיניסטיות. תעשי לנו טובה (לגברים) ולכי להכין בונה!   
[wark]
  לחניבעל   29/01/2010 19:23 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
אל תשתמש במילה"כושים" כי היא לא תמיד מתארת צבע עור בלבד לידיעתך הרבה.
ומה זה קשור איך הם חיים בתוך הקהילה שלהם?אם הם היו כת או קבוצה שמתנהגת בסדר אז
אז "מגיע להם להיות יהודים"  ? ?????
g
   
[wark]
  לחניבעל-תרד ממני   29/01/2010 21:20 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
תקשיב, אני לא יודעת ממה אתה סובל? או מה גורם לך להגיב בצורה כזאת
אני אפילו לא ארד לרמה שלך ואגיב לדבריך כי הם חסרי טעם ועניין
ואני רואה שהניסיון שלי לגרום לך להבין  ולא להגיב על דברים בלי קשר כושלים
אז אני מוותרת ומשאירה לפסיכולוגים את העבודה שיהיה להם בהצלחה
 
 
g
   
[hannibal]
  מעולם לא עליתי עלייך   29/01/2010 22:51 

הצטרף בתאריך :
11/10/2009 10:31
Wark, את כנראה משליכה את הבעיות שלך עלי. חבל שאת מנסה להתעסק בנושאים שאת לא מבינה בהם. זה לא טוב, זה לא בריא, את עלולה להטעות את הקוראים. זה פורום משובח וחבל שבחורה כמוך תקלקל אותו בתפישות ליבראליות. יש לנו פה מלחמה חשובה לבער בערות ואת לא ירדת כלל מהעצים אז מה את באה ללמד אותנו מיהו יהודי, מה הוא חופש ומה פירושו של המונח "כושי". אני מציע לך לקרוא קצת ואז לשחק אותה מבינה בהכול. מה דעתך, אולי תתעסקי בבעיות ציפורניים, צבע שיער וכיוצא באלה?   
[wark]
  תרשה לי לא להתייחס אלייך   30/01/2010 00:52 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
אני לא יודעת מאיזה כוכב באתה אבל זה לא מעניין
ואני לא ממש רואה שאתה מבין במשהו אחר, חוץ מתקיפת חוקרים
אני לא באה ללמד אף אחד שום דבר וגם אתה לא כי אין לך מה ללמד במקרה שלך
וככה לידע הכללי העלוב שלך  תפישה ליבראלית זה לא מילה גסה
 חשיבה עצמאית זה דבר משובח, תנסה  זה בריא יותר מקריאת מאמרים
ופליטת נתונים כי את זה כבר יש במחשב ובספריה.
והציפורנים שלי בסדר גמור אל תדאג להם אני רואה שזה מטריד אותך חבל
כי אתה בטח צריך לקרוא איזה מאמר לא??????וגם השיער בסדר  הסר דאגה מליבך
בדיוק סיימתי לצבוע
 
g
   
[hannibal]
  Werkinesh   30/01/2010 11:35 

הצטרף בתאריך :
11/10/2009 10:31
אגב, לאתון שלנו בכפר קראו בשם זה. "אביבית" יקרה, את צריכה להבין דבר אחד. זה שיש מאמרים וספרים במחשב או ספריה עדיין לא אומר שאת מסוגלת לקרוא אותם בביקורתיות. זו הרי הבעיה הכי גדולה של טיפסוים מן הסוג שלך - אתם אוהבים לחם ושעשועים - לתקן ציפורניים, לצבוע שיער ולשחק אותה מבינה באתיופים או לשמש "מספרת סיפורים". עדי כדי כך שלעתים יש אתיופים בעמדת מספרי סיפורים שמספרים בגאווה גדולה שהם היו אנלפאבתים עד גיל 10 ואז הם הפכו גאונים. קבוצת הסתומים האלה, שכנראה נמנית עליהם, יכולה לטעון שיש ספרים כאלה בספריה. הם מלא מביניםם שכדי להבין את המאמרים ואת השיטה צריך להיות ביקורתי ולא מסוג בלבולי המוח שלך על "כל אחד יכול להחליט שהוא יהודי". גברתי, התשובה היא לא! את הכאילו פמניזם שלך תתחלי לבצע בלהוריד את שיער הערווה מסין שאת שמה בראש, ובהסרת ציפורני החתול ובאופנה המטופשת שאת לובשת. כאשר תתחילי לחשוב מתוך מניע פנימי אז תפסיקי להיות וורקניש.
 
 
אני באמת לא מבין אותך "אביבית".   
[wark]
  חניבעל-תעצור את ההתדרדרות שלך   30/01/2010 17:56 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
נראה לי שגם הזיכרון שלך פגום, כי הדיון של העמוד הזה היה על העיברים מדימונה
לא נורא ככה זה כשלא נצמדים  למאמרים מפספסים, לאט לאט בסוף תלמד.
חבל אם היתה בעמדה של באמת  מבין מה משמעות הפורום הזה ,בכלל פורום, לא היתה מגיע לפסים אישים
זה במה פתוחה לכולם גם ל"אביבית הזאת" שאתה מדבר עליה ,(שחשבתי שסגרנו שהיא זה לא אני אבל בסדר אתה בשלך)
פורום זה לא שיעור במטמטיקה פורום   אמור לשמש במה לדעות של בני אדם בכוכב שלנו
גם אם הדעות לא מוצאות חן בעיניך יש צורה לביקורת ולך אין את זה.
אתה מבין הקפיצה הזאת מהשאלה מי הוא יהודי? לפמניזם לא קשורה ובשביל להבין דברים בסיסים כאלה צריך לחשוב בהגיון כי יש מצבים שלא משנה כמה מאמרים תקרא זה לא יעזור לך
הנה עובדה במקרה שלך זה לא עוזר.
ודרך אגב  אין לי ציפורני חתול. וגם לא שיערות מסין ואופנה זה הגדרה אישית של האינדיבדואל זה  מסובך בשבילך עזוב. אולי אני אמליץ לך על מאמר בנושא.
 וזה ממש מרגש שהיתה  לכם אתון בכפר  תכתוב על זה מאמר.
 
ודבר נוסף אין לי בעיה עם זה שאני וורקניש דווקא זה מחמיא מאוד, וזה שמי האמיתי באמהרית
אני לא יודעת אם אתה מבין את המשמעות  אני בטוחה שהיתה רוצה מאוד שיקראו לך וורקנך
כמובן אם המראה שלך מצדיק זאת כן? את זה רק אתה יודע. 
g
   
[yeruss]
  מה זה?? הלו זה לא ווינט פה, לא להרוס!   02/02/2010 23:48 

הצטרף בתאריך :
30/11/2009 19:46
דברו יפה , שקלו מילים, במיוחד אתה חניבעל!!!   
[dodoel]
  אל תנסו לקשור   09/02/2010 23:39 

הצטרף בתאריך :
08/12/2009 02:50
את ביתא ישראל שהיא בעלת מסורת יהודית בת למעלה מ-2,000 שנה לבין חבורת שחורים מארה"ב
שיום אחד פשוט מישהו אמר ש"אלוהים" התגלה אליו ואמר לו שהאפרו-אמרקאים צאצאי העבריים
אותם כושים עבריים אינם קשורים ליהדות, הם אינם יהודים. אם סגנון חייהם הוא תנכ"י אז איפה הם
מקריבים קורבנות?? ושלא נדבר על מצוות אחרות מהתנ"ך, אלו בדו לעצמם דת והיסטוריה.
 
ההשוואה בין ביתא ישראל שהיא בעלת זהות היהודית לבין אותם כושיים עבריים היא עבירה ומי עושה זאת הוא בור וכסיל. שאותם כושים עבריים יחפשו את ההיסטוריה והזהות שלהם מהיכן שהגיעו ממערב אפריקה על שלל עבודת האללים של אבותיהם.
 
הרבנות אמרה זאת כך הם רוצים להיות יהודים שהתגיירו, הם לא רצו.
לכן שאותם כושיים עבריים ימצאו להם היסטוריה אחרת ויפסיקו לגנוב את תולדות העם היהודי.
 
אי אפשר יום אחד להפסיק להיות נוצרי ולטעון שאתה יהודי, זה לא עובד ככה.
 
הייתי חייב להגיב כך בגלל מספר תשובות כאן.
 
    
[תומר_77]
  דודאל   10/02/2010 00:49 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
 
על מה אתה בדיוק משיב , אף אחד לא השווה בין יהודי אתיופיה לעיבריים מדימונה .
התגובות הם על הסרטון והאופן בו מחליט חיים בן פסח להציג את העיבריים מדימונה
האם אתה מסכים לרוח הדברים של חיים בן פסח ? והאם לדעתך חיים בן פסח הוא גזען חשוך ?
 
http://blacklist.Col.li
   
[dodoel]
  הגזענות השחורה בארה"ב   14/02/2010 16:07 

הצטרף בתאריך :
08/12/2009 02:50
דבר ראשון הגבתי לממספר משתמשים כאן.
 
דבר שני, חיים בן פסח הוא אדם שתמיד מתלהם, אין ממה להתרגש.   שלישית יש גבול ממש דק בין להיות גזען לבין לא. לכן צריך להיזהר.   פסח הוא סתם בור, אך יש דברים בגו. מסתייג מדבריו בנוגע לכל הכיוניים שלו לשחורים אך לפני שכותבים איזושהי תגובה יש לחקור על "עדה" זו. כאילו אנחנו לא רואים אותם בתור "ברייה".    הנה קישור לערך בויקפדיה האנגלית:   http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Hebrew_Israelites   נוסף על כך אני מצטט מתוך העיתון Intelligence Report.  
believe that Jews are devilish impostors and ... openly condemn whites as evil personified, deserving only death or slavery".
  לקישור לכתבה:   http://www.splcenter.org/get-informed/intelligence-report/browse-all-issues/2008/fall/ready-for-war    לפני מספר ימים שודר ביס דוקו תוכנית דוקומנטרית על הגזענות השחורה בארה"ב, יס העלתה את הפרק לאתר שלה, לצפייה בגענות שחורה לחצו בקישור הבא (מומלץ לצפייה אך קשה):   http://yes.walla.co.il/?w=2/8621/1490227   ותאמינו הם אכן בודים מליבם היסטוריה.   שלכם dodoel   
[wark]
  לdodoel   14/02/2010 18:01 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
קודם כל נהוג לציין את השם של המגיב "למספר משתמשים כאן"  כדי שהמגיב ידע
ולומר לאדם שהוא "כסיל" על הבעת דעתו ובעיקר שאתה לא יורד לסוף דעתו היא שגויה  בהחלט.
אך אני מניחה שהכוונה היא אליי אז אגיב, אתה בטח מתכוון לכך שאמרתי"שגם אנחנו נהגנו באתיופיה על פי התורה כפי שהיא כתובה כי המישנה  לא הגיעה אלינו"
ציינתי זאת כדי להבהיר  איך העברים מדימונה חיים ומה היא אמונתם  ולא כדי להשוות בינינו
כי ברור  שאין שום בסיס להשוואה  בין ביתא ישראל ולעיברים מדימונה
ודבר שני אין הרבה מה לחקור על הקהילה של העברים מדימונה הם חיים בארץ וכולם יודעים מי הם
ומה ההיסטוריה שלהם.
דבר שלישי "אנחנו מסתכלים עליהם כבריה", דבר בשם עצמך בלי הכללות
כל קהילה וההיסטוריה שלה והסיפור שלה ואני אישית לא רוצה להיות בתוך ההכללות שלך.
 
g
   
[dodoel]
  תשאלי את ההורים שלך   14/02/2010 18:36 

הצטרף בתאריך :
08/12/2009 02:50
אם האפרו אמרקאים היו (והלא האפרו אמרקאים הם מעמי הבנטו) באתיופיה היו משתמשים בהם בתור עבדים ובתור ברייה, תשאלי את ההורים שלך. התורה גם אומרת לשעבד את עמי כנען ולא את עמי חם הם השחורים, בתקופת מנליק רק לפני כמאה שנה היו כ-6 מיליון עבדים באתיופיה שהם שנקלה (שחורים כושים). אני רק אומר זאת מנקודת המבט האתיופית, וזה די נכון נוסף על כך לא יזיק לךלהביט בקישור שהבאתי למעלה על גזענותם של השחורים בארה"ב (והם אומרים ששחור לא יכול להיות גזען חחחחחחח)
 
ומה עניין המשנה לכאן? 
 
דוגמה א' בתשרי (תסהרין, תשרתו) נתפס כיום בו נברא העולם, וביום הזה נעקד יצחק על הר המוריה, מאיפה ביתא ישראל יודעים זאת? הסיפור לא נזכר כלל בתורה רק במשנה ובמדרשים! ישנם עוד הרבה דוגמאות.   
[wark]
  לדודאל   15/02/2010 22:37 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
עניין "הבריה" והשחורים באשר הם אכן נתפסים  "כבריה בעיני המבוגרים שלנו
והמושג הזה "שנאקלה" גם די מוכר וגם אןתם "הפנתרים השחורים" שכמעט כל מבוגר שיביט בהם יגיד
שהם "שנאקלה בריה" .
וכן גם בתורה מוזכר עניין העבדים. אני מסכימה איתך היסטורית  בעניין הזה.
השאלה היא: מה ההתפאלות שהשחורים כמו"הפנתרים השחורים"שבקישור שלך שונאים יהודים לצורך העניין, כאשר אנחנו כיהודים מאמינים שהם עבדים ? ושהם גזענים כלפי הלבנים? ששיעבדו אותם?
עוד הנאצים שונאים בלי סיבה  הקבוצה הקיצונית הזאת לפחות שונאת מתוך מטענים  והשפלות שעברו
אני ממליצה לך לצפות בסרט"מיססיפי בוערת"
 
 
וכאן צריך לעשות את ההפרדה  בין עובדות היסטוריות לתפיסות אישיות:
ואני אישית חושבת שאם הקבוצה הזאת שונאת לבנים ויהודים  זה בגלל  שנגרם להם הרבה נזק
כמעט כל אדם היה שונא את מי שמחשיב אותו כעבד וסוג ב' של האנושות
וזה לא בגלל שאני שחורה אני יוצאת להגנתם או מנסה להבין אותם אלא כאדם שמרגיש וחושב
אז מה שמסתכם  בסופו של דבר זה שהשחורים הם עבדים וכל הגזענים   האמריקאים הלבנים צודקים?
האם בתפיסה של ימינו  עדיין העבדות רלוונטית?
זה שהמבוגרים לא רוצים שנתחתן עם בריה מובן לי איך שהוא  כדי לשמר  את ההיסטוריה שלנו
אך האם עדיין כבני אדם  צריך להגדיר כל קהילה שחורה  בריה ועבדים זה כבר לא פאסה?
 
ועניין המשנה- עניין המשנה הוזכר בגלל העברים מדימונה  שהם נוהגים כקראים שדרך אגב שאלתה
למה הם לא מקריבים קורבנות? אז כידוע לך אין לנו בית מקדש אז לא מקריבים קורבות עד שיבנה בית המקדש.
 
 
ןעניין המשנה אצלנו  ישנם הלכות שנקבעו ולא היגיעו אלינו לאתיופיה - ואם יש פירושים שדומים זה מפני שגם לביתא ישראל היו חכמים משלנו .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
g
   
[dodoel]
  מה זה?   16/02/2010 02:30 

הצטרף בתאריך :
08/12/2009 02:50
ואני מצטט אותך:
 
"
עניין "הבריה" והשחורים באשר הם אכן נתפסים  "כבריה בעיני המבוגרים שלנו והמושג הזה "שנאקלה" גם די מוכר וגם אןתם "הפנתרים השחורים" שכמעט כל מבוגר שיביט בהם יגידשהם "שנאקלה בריה" .וכן גם בתורה מוזכר עניין העבדים. אני מסכימה איתך היסטורית  בעניין הזה"
 
ולאחר מכאן באותו נושא:
 
"
זה שהמבוגרים לא רוצים שנתחתן עם בריה מובן לי איך שהוא  כדי לשמר  את ההיסטוריה שלנו
אך האם עדיין כבני אדם  צריך להגדיר כל קהילה שחורה  בריה ועבדים זה כבר לא פאסה?"
 
זה שאת מתנגדת לברייה זה כבר גזענות כנגד שחורים, "הגזע החבשי" כביכול עליון מעל עמי אפריקה השחורים, הברייה הם יהודים, הקסים גיורם אותם אין שום שיבה שלא להתחתן איתם. זה שבמוח שלך עדיין הברייה נתפס נחות ממל זה כבר מראה על גזענותך כלפי השחורים הלא-לבשים של אתיופיה.
 
לעניין השחורים של ארה"ב בכוונה הבאתי את עניין הברייה להראות לך כמה את מגמתית, נשמע לך הגינוי להגיד הם מסכנים אבל הברייה לא? ושוב אני ממליץ לך לצפות ברישור של הסדרה שהבאתי. אלו מהשחורים בארה"ב ראוים ביהודים שהם "גנבו" להם את התנ"ך הם הם ישראל האמיתי כביכול. לא אמרתי שהעבדות צריכה להישמר וכי שחור=עבד, פשוט תיכנסי לפורפוציות.
 
לגבי "עניין המשנה- עניין המשנה הוזכר בגלל העברים מדימונה  שהם נוהגים כקראים שדרך אגב שאלתה
למה הם לא מקריבים קורבנות? אז כידוע לך אין לנו בית מקדש אז לא מקריבים קורבות עד שיבנה בית המקדש.
  ןעניין המשנה אצלנו  ישנם הלכות שנקבעו ולא היגיעו אלינו לאתיופיה - ואם יש פירושים שדומים זה מפני שגם לביתא ישראל היו חכמים משלנו ."
 
איך רואים שהרבניים שטפו לך את המוח, באתיופיה הקרבנו קורבנות, בדיוק כמו הבמות המתוארות בספרי המלכים. הקראים למרות שמם לא מקריבים קורבנות, אבל השומרונים כן.
 
זה ממש לא פירושים דומים כלל, זה יותר עמוק מזה וחוץ מזה אני לא יודע אם שמעת על "שלמה מווינא" שהוא היה רב יהודי שהגיע לאתיופיה במאה ה-16 ונפגש עם הקהילה, הוא הביא עמו ספרי גמרא ותושב"ע ובסופו של דבר הוא גורש וספריו נשרפו. הלכות קבעות כמו מי יהודי? אבא לפי העדה או אמא לפי הרב?
 
לילה טוב,
    
[wark]
  סוף לדיון הזה   16/02/2010 17:05 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
למה להסיק מסקנות  ממה שכתבתי ולא להבין את מה שכתבתי?
אני ציינתי והפרדתי בכוונה תחילה כדי שלא תיווצר אי הבנה
בין העובדות ההיסטוריות שציינתה וחזרתי על הנקודות לבין הדעות האישיות שלי
ואתה מצוטט אותם אחד אחרי השני ויוצא שאני מגמתית .
אז אבהיר עוד פעם :מה שאמרתי זה היחס לשחורים כעבדים  הוא כבר פאסה
והתייחסתי לזה מלכתחילה כי אמרתה על העיברים מדימונה בעצמך"גם ככה אנחנו מתייסים אליהם כבריה"
והוכחתה זאת מבחינה היסטורית בעצמך ואני  מנגד טוענת שזה פסול להתייחס לאדם באשר הוא כעבד
ןעניין הבריה אני אישית  לא חושבת שהעם החבשי הוא הגזע העליון ולא שום עם אחר על פני האדמה
ואם לא מסכימים לי להתחתן עם בריה אז לא אתחתן  כי אני לא רוצה להתמרד ולהיות מנודה
למרות  שאני אישית לא רואה בזה דבר פסול וזה לא מעניין .ולא אמרתי שהשחורים האמריקאים יותר מסכנים מהבריה.
 
 
לנושא המקורי:  העברים מדימונה  טוענים שהם יהודים בגלל איזה מישהו שטען שהיה לו  חיזיון
הקבוצה רוצה להאמין  ביהדות למרות שאין אחיזה לטענות  שלהם אבל רוצים להאמין, הם לא עשו או פעלו כנגד היהודים , אז מה הבעיה שיאמינו במה שהם רוצים? להם יש את ההיסטוריה שלהם, ולנו כיהודים ההיסטוריה שלנו אין קשר בין הדברים אז למה הקנאות הזאת?
 
 
g
   
[dodoel]
  ???   16/02/2010 20:48 

הצטרף בתאריך :
08/12/2009 02:50
"הם לא עשו או פעלו כנגד היהודים " - כי כאן אנחנו (=היהודים) הרוב ואם הם היו עושים משהו כנגד המדינה אז סביר להניח שהם היו מגורשים מכאן.
 
אנשים כאלו פנאטיים, חסרי היסטוריה, משתוקקים לחבר לעצמם "תיאורית מוצא".
 
הרבנות גם אמרה זאת, הם רוצים להיות יהודים? שהתגיירו.   
[שרהאברהם]
  מה נראה לכם????   15/06/2011 14:27 

הצטרף בתאריך :
15/06/2011 14:09
תסלחו לי ..אני חושבת שהעניין הזה לא רק שהוא פאסה הוא גם גם צבוע ומגעיל....תיראו אני מבינה את הדעות איפשהו ..אני רואה דברים בעניים אני שומעת..אי מכירה את הדעות האלה ובגלל זה אני לא הכי כועסת כי זה דבר שאתיופים רגילים אליו וההורים לא ירצו שהילדים שלהם יתחתנו עם ברייה או כל סוג אחר של שחור בגלל שזה לא בא בחשבון ובגלל שזה מובן מאליו שאנחנו "מעליהם".....אני מדברת אתכם בתוך אחת רגילה צואה בלי שום סוג של ברייה ..אין לי קרובים ואין לי אפחד במשפחה שהוא ככה ..אבל אה תסלחוו לי אם זה אנשים שאני אתם יושבת אוכת שותה ומדברת אז נראה לי שזה די צבוע לקחת צעד אחורה שזה מגיעה לחתונה!!!שורה תחתונה כולנו יהודים ובוכלנו בני אדם ...למה אתם שקועים בעבר ...ולא יכולים להסתכל אל העתיד...??אתם באמת חושבים שכל החרא הגזעני הזה ישאר בעוד כמה שנים ???.ממש ממש לאא!!!!!הצעירים של היום לא גזענים וגם לא יהיו מעוניינם להתחיל לבדוק מאיפה הבנאדם שהם הולכים להיות איתו בא|!הדבר היחיד שאולי יכול להדאיג אותם זה הדת ...ובקשר לברייה הם יהודים מאה אחוז אז איפה השאלה???אני כבר אומרת מעכשיו שאני בתור רגילה שלמה אם אני יפגוש מישו ויתברר שהוא בריה אני לא נסוגה אחורה כי הדעות האלה לא מענינות אותי ואני לא מדברת בתור מישו תמימה אני מדברת בתור מישי שיוויונית ...כמו שאני לא הייתי רוצה שלבנים ידברו על אתיופים מאחורי הגב ...ככה אני לא רוצה שום גזענות כלפי ברייה ....ובקשר למנודה לא מנודה מהמשפחה ..אנשים יתרגלו הכל מתחיל בצעד קטן ...ועוד כמה שנים להיות עם ברייה יחשב לדבר הכי לגיטמי בעולםם!!!!!!


   
[נגסתבגמבה]
  לשרה ולכולם איו דבר כזה בריה מצחיקים   17/06/2011 22:37 

הצטרף בתאריך :
30/03/2009 12:16

חייך הכל לטובה
   
[dxrd]
  בואו נדבר דוגרי - עובדות ולא גזענות!   11/02/2013 23:55 

הצטרף בתאריך :
12/06/2011 13:07
שלום אנשים, נתקלתי בדיון הזה במקרה בגוגל והייתי חייב להביע את דעתי - אני ארכיאולוג היסטוריון של תולדות עם ישראל וחובב גנטיקה שהיה עד לגזענות של הכת הקוראת לעצמה: "העבריים השחורים" (בדגש מיוחד על גוון העור) או באנגלית "Black Hebrew Israelites" כלפי אזרחים ללא הבדלי דת,גזע ומין בארה"ב בטענה שהם "נחותים מהאדם השחור" וכי ה"יהודים גנבו להם את ההיסטוריה" והחלטתי שהגיע הזמן לשים קץ לטירוף הגזעני והשקרי הזה ולומר את האמת בפני כולם.
לפני שאפתח בדבריי רק אגיד כי ליברליזם הוא דבר חשוב אך חשוב לא פחות היא לדעת את העובדות ההיסטוריות ואת האמת מאחורי כל דבר לפני כן.

ראשית, אפתח את דבריי בעובדות היסטוריות ומוכחות מדעית:
*היהודים המודרניים (מרובם המכריע של התפוצות) הם צאצאים מוכחים של אותו העם היהודי העתיק שהתקיים פה במשך אלפי שנים, כמו שמראים מחקרים גנטיים וארכאולוגיים שמצטלבים עם ההיסטוריה המסורתית היהודית בהיותם עם לבנטיני אחד שהוגלה ממושבו והתפזר ברחבי העולם ומחזקים אותה. אותו העם השמי-מערבי שקיומו ההיסטורי הוא בן יותר מ-3,300 שנות קיום עם קבלות, ושתרומתו הידועה ביותר לעולם הוא חיבור ספרי התנ"ך (כאפוס ההיסטוריוגרפי שלו) ושהוגלה ונדד במרוצת ההיסטוריה למקומות שונים ברחבי העולם. מחקרים גנטיים שנערכו במהלך השנים הראו על מוצא מזרח תיכוני משותף לכלל היהודים המודרניים, כמו גם המחקרים הראו שהשומרונים קרובים ביותר ליהודים (מה שתומך בטענתם למוצא ישראלי).
*ארכאולוגיה מלמדת כי היהודים הם שמיים-מערביים במראם החיצוני אז כיצד ייתכן מצב שבו היו "שחורים"?!
*בדיקות גנטיות הראו שהחומרים התורשתיים שקיימים ביהודים קיימים גם בשרידים של כנענים ושישנה הסתברות גבוהה מאוד שמוצאם של שבטי ישראל המקראיים הוא בעצם מהחברה הכנענית המקומית ולא מעבדים נמלטים ממצרים.

להרחבה בנושא ראו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3899666,00.html
http://www.youtube.com/watch?v=kL-F_MkDyDI 
http://en.wikipedia.org/wiki/Israelites

*מוצא יהודי אתיופיה הוא, ככל הנראה לפי הדעות הקיימות כיום, מקשרי חיתון בין סוחרים יהודים שהיגרו ממצרים ו/או מתימן לאתיופיה לבין תושבים אתיופיים מקומיים שהתגיירו - מה שיסביר את ההבדל במראה החיצוני בין יהודים אתיופים לבין יתר היהודים. האפוס הלאומי האתיופי, ה"כברה נגסט" טוען גם הוא טענה דומה בסופו של דבר לפיה תושבים יהודים היגרו עם מנליק בנם של מלכת שבא ושלמה המלך ממלכת ישראל המאוחדת לאתיופיה שבה שכנה לפי אחת הסברות"שבא" המקראית ונשארו להמשיך את חייהם שם- קרי יצרו קשרי חיתון עם המקומיים.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%94%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%94

*הלמבה, קבוצה של דרום-אפריקאים בעיקר, שטוענת למוצא יהודי ונמצאה כבעלת סממנים גנטיים יהודיים בחלקה, הם למעשה ע"פי מסורתם צאצאי יהודים שהיגרו מצנעא שבתימן לאפריקה ונדדו עד לזימבבואה שבה יצרו קשרי חיתון עם התושבים מקומיים - מה שמסביר את מראם החיצוני (בדומה לביתא ישראל). עם זאת עושה הכת הגזענית הזאת שימוש במראה הלמבה כדי לטעון כי ה"יהודים האמיתיים הם שחורים והלמבה הם ההוכחה לכך" - מה שנשלל גם בקרב חברי הלמבה המתבוללים (כיום רובם נוצרים ומוסלמים).
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%9E%D7%91%D7%94
   
[dxrd]
  בואו נדבר דוגרי - עובדות ולא גזענות!   12/02/2013 00:30 

הצטרף בתאריך :
12/06/2011 13:07
וכעת בואו נדבר עובדתית על הכת הקוראת לעצמה ה"שחורים העבריים"" - זוהי קבוצה שהוקמה בראשית שנות ה-50' ע"י אדם בשם בן קרטר שטען כי ה"מלאך גבריאל" התגלה אליו ואמר לו כי האפרו-אמריקאים הם "צאצאי העברים האמיתיים",קרטר שינה את שמו ל"בן עמי בן ישראל" והחל לגבש סביבו קהילה,שמראשיתה משכה בין היתר גם גורמים עברייניים מהחברה האפרו-אמריקאית. הטענה של קרטר התבססה על רגשי ההזדהות שחשו האפרו-אמריקאים הנוצרים האדוקים עם סיפורי השעבוד של בני ישראל במצרים ויציאתם לחופשי בשל העבר של עבדות השחורים באמריקה (כיום,יש אפרו-אמריקאים רבים שהם בכלל צאצאי מהגרים אפריקאים לארה"ב ולא צאצאי העבדים).הכת של קרטר החלה להגר לישראל בצורה לא חוקית במטרה ל"כבוש את הארץ", תחילה השתמשו חברי הכת בטענה שהם "יהודי אתיופיה" ואח"כ נכנסו אליה כתיירים אשר סירבו לצאת אותה לאחר שביטלו את אזרחותם האמריקאית. הם החלו להתיישב בדירות בעיקר בדימונה, ערד והסביבה. המשטרה וה-FBI היו עדים לגזענות ולחתרנות שלהם (בארה"ב ובישראל במקביל) אך בשל המחאה שהקימו בטענה ל"גזענות" כאשר התבקשו להתפנות ולחזור למגוריהם הקודמים-זכו להכרה מצד שר הפנים וקיבלו תעודות תושב ארעי ב-2004.הכת ניסתה לשדר מסר של שלום ואחווה לחברה הישראלית הסובבת כשבמקביל במרכזי הפעילות שלהם בארה"ב העבירו מסרים שונים לחלוטין מבחינת תפיסתם הגזעית.
ראו כתבה: http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=4&topic_id=1495337&forum_id=771&upd=1
להלן העבודות הפשוטות שעושות את האמת כ"כ פשוטה וסותרת את הכת הגזענית הזאת לחלוטין:
*מוצאם של העבדים האפרו-אמריקאים המקוריים הוא ממרכז וממערב אפריקה,אזורים שלא רק שלא היו יהודיים מבחינה דתית אלא שיש ספק אם יהודים בכלל התיישבו בהם באותה התקופה.
*דתם של אותם העבדים הייתה בעיקר דתות פגאניות אפריקאיות ומעט מוסלמים,לא יהודים כפי שטוענים חברי הכת כיום. ספק אם שמעו או נתקלו ביהודי לפני שנמכרו לעבדות באמריקה..
*לפי תפיסתם של חלק מהכת צאצאי שבטי ישראל המודרניים הם:הלטיניים,האינדיאנים והאפרו-אמריקאים-והרי שהדבר משולל מכל יסוד שכן לאף אחת מהקבוצות האלה אין מוצא היסטורי משותף.
*לטענת הכת היהודים הם צאצאי "אדומים שטניים שגנבו להם את הזהות"- זה לא אפשרי כאשר שרידיה של אדום גויירו בכפייה בימי בית שני על ידי החשמונאים ונטמעו בחברה היהודית ממוצא ישראלי שהייתה גדולה מהם פי כמה מבחינה דמוגרפית.
*טענת הכת שהיהודים הם צאצאי "כוזרים" גם היא משוללת מכל יסוד כי מחקרים גנטיים על יהודים הראו שרק לכמות שנעה בין 5% ל-8& מיהודי אשכנז יש גנים שמעידים על מוצא אירופי כלשהו.והרי שאם לוקחים בחשבון גם את יהודי יתר ה"עדות" הרי שאחוזם של נושאי גנים אלה מצטמצם משמעותית עוד יותר.
*חברי הכת נוהגים לטעון כי משה היה "שחור כמו מצרי" וכי "היהודים העתיקים היו שחורים"- 2 דברים ששוללים את דבריהם מראש:1. הארכאו' מראה כי היהודים הקדומים היו שמיים במוצאם כמו היהודים המודרניים.2. בתנ"ך עצמו ישנה התייחסות גזענית למדי לכהי עור,למשל במס' פעמים שמוזכרים אישים כושים ישנה התייחסות לגוון עורם השונה - והרי שאם היהודים היו כהי עור בעצמם סביר להניח שדבר שכזה לא היה מפריע להם (ראו את דברי אהרון ומרים על משה מאחורי גבו בשל נישואיו לאישה הכושית).
*תאוריית ה"עליונות השחורה" שלהם שדי חופפת את תורת הגזע הארי רק לטובתם מתנפצת כאשר ידוע שרבות מהשפחות האפרו-אמריקאית נאנסו וילדו צאצאים לאדוניהם הלבנים,כך שרבים מהאפרו-אמריקאים שנולד מאותם עבדים עשויים להיות בעצם ממוצא מעורב.
*אחת מהטענות הידועות יותר שלהם הוא לגבי "עולם שחור" ובתוכו "מזה"ת שחור" (אפילו המלך ג'יימס האנגלי שתרגם את התנ"ך לטענתם היה "איש שחור"), שבו כולם היו "שחורים" עד שנוצר האדם ה"לבן הרשע" כתוצאה של "לבקנות" או שקר הזוי ורדוד אחר, הכיצד אם ידוע שגוון העור ה"שחור" המקובל הוא טבעי לאפריקה ומעולם לא היה נפוץ ברחבי העולם?!
*מחקרים גנטיים על אפרו-אמריקאים מראה כי הם בעלי מוצא אפריקאי בעיקר ולא מזרח תיכוני.

לסיכום: זוהי כת גזענית שדוגלת בעליונות שחורים ותו לא, שום היסטוריה מקראית,שום קשר ליהדות וכד' אלא השימוש בסיפורי התנ"ך ובהיסטוריה היהודית בא רק במטרה לכסות על הגזענות הגועלית שלהם ולתת לה לגיטימציה כביכול. יש לעשות הכל כדיי להילחם במשוגעים גזענים שכאלה,כי גזענות ובורות = הצרה של כולנו!   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
מנהלי האתר - ישראל אדנה יסמני, אדנה זואודו 


ישראלים ממוצא אתיופי| יהודי אתיופיה| ביתא ישראל| אתיופים| תרבות אתיופית| מוזיקה אתיופית| נשים אתיופיות| גברים אתיופים, היכרויות אתיופים| קומדיה אתיופית| היסטוריה אתיופית| זמרים אתיופים |